hybrid mod

duman degil buhar
hybrid mod

Hibrit modlar, genel olarak elektronik koruma veya kontrol olmaksızın doğrudan pil çıkışı sağladıkları için mekanik modlara benzer, Hibritler 510 (veya başka bir dişli) konektöre sahip olmadıklarından farklıdır çünkü hibritler, bir tank veya damlatıcı olsun Batarya borusu bölümleri için özel olarak yapılmışsa veya

Bir melezin estetiğini vermek için yapılmış, ancak oldukça farklı bir şekilde tasarlanmış, hibrit tarzı modlarla karıştırılmamalıdır.

hybrid mod

modifiye

duman degil buhar
modifiye

modifiye terimi, vaping ana akımdan çok uzun zaman önce e-sigaralara uygulandı (şu anda bile pek çok ülkede ana akım değil, umarım anlamımı anlarsın). Bu günlerde yapılan değişiklik ya da kısa mod, “ego / kalem / cigalike olmayan bir şey” anlamına geliyor. Bu sürüm hakkında daha fazla bilgi için, bu günlerde kullanılan en yaygın kelime olan mod girişine bakın.

Şimdi, eski güzel günlere dönelim… Modern kitle “mods” üretilmeden önce, daha büyük bir batarya, daha iyi bir lezzet ya da gerçekten kendiniz yapmak zorunda kalacağınız herhangi bir şey istiyorsanız. Bunu basitleştirmek için, insanlar “güvenli” bir şekilde dolaşmak için yeterli güç verebilecek kadar büyük piller kullanan en yaygın kullanılan öğeye döndüler. Bu, meşaleler (veya el fenerleri) veya bilindiği gibi meşale modifikasyonları, modifikasyonlara kısaltılmış ve sonra mod anlamına geliyordu. Birçok torç aslında 18640'lar arasında dolaşmak için kullandığımız pilleri kullanıyor. Böylece bir torcu bir 510 iplik ve konektör içerecek şekilde değiştirmek, bir atomizer tabanına vidalayabilir ve bir atomizer kafası ve kartuşunu buna ve vape'ye daha büyük bir batarya ile takabilirsiniz.

Bundan kısa bir süre sonra, insanlar doğrudan bir atomizer konisine bir damla ucu takarak kartuştan kurtulabildiler (bu şimdi standart 510 damla ucu olarak bildiğimiz boyutta oldu). Bu kurulum, ilk makine modundaki ilk damlatıcıydı.

aemsa

duman degil buhar
AEMSA, açılımıyla; Amerikan E-sıvı Üretim Standartları Birliği, e-buhar ürünlerinde (yani elektronik sigaralar) kullanılan “likitlerin” güvenli bir şekilde üretilmesi için sorumlu ve sürdürülebilir standartlar oluşturmaya adanmış ilk ve tek üreticilerin ticaret birliğidir.

AEMSA, Amerikan e-sıvı üreticileri tarafından, kendi kendini düzenleme yoluyla güvenliği ve sorumluluğu teşvik etmek için oluşturulmuş, tamamen gönüllü bir kuruluştur.


AEMSA'nın temel hedeflerinden biri, tüketicilerimize üyelerimizin ürünlerinin profesyonellik, doğruluk ve güvenli bir şekilde üretildiğine dair güven vermektir.

aroma

duman degil buhar
likit için başka bir terimdir. E-sıvı, e-sigaralarda kullanılan sıvıdır. Nikotin, lezzet ya da her ikisini sunmak için ısıtılır ve solunabilir bir buhar halinde buharlaştırılır. E-sıvı, satış yerindeki (veya satın alındığı yer) yasal şartlara bağlı olarak ve ayrıca tüketici gereksinimlerine bağlı olarak nikotinli veya nikelsiz olarak da satılabilir. E-sıvılar, farklı nikotin kuvvetleri ve pek çok farklı tatlar dahil olmak üzere birçok varyasyonda gelir (2014 raporlarına göre piyasada yaklaşık 8000). Ana bileşenler propilen glikol, bitkisel gliserin ve aromadır; ve en sık, sıvı halde nikotin. Sıvı tipik olarak% 80-95 propilen glikol ve bitkisel gliserin içerir ve geri kalan% 5-20 tatlandırıcı ve nikotindir. En yaygın bitkisel gliserin ve propilen glikol oranları 70-30 (VG-PG) ve 80-20'dir (VG-PG). Sebze gliserin ve su veya alkol içeren ve propilen glikol içermeyen e-sıvı da satılmaktadır. E-sıvıların yaklaşık% 90'ı bir miktar nikotin içerir. Açıkça belirtilmediği sürece, e-sıvıda kullanılan nikotinin, bir Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) dereceli nikotin, bir tütün bitkisi özütü, tütün tozu veya sentetik bir nikotin kullanılarak üretilip üretilmediği kesin değildir. Çoğu e-sigara sıvısı nikotin içerir, ancak nikotin seviyesi, kullanıcının tercihine ve üreticinin tekliflerine bağlı olarak değişir. Bazı e-meyve suları nikotin içermese de, ankete katılanların% 97'sinin nikotin içeren ürünler kullandığı görülüyor. Bir 2015 incelemesi, kullanıcıların% 1'inin nikotinsiz sıvı kullandığını göstermektedir, bu elbette nikotin satışı ve kullanımına izin verilen bölgelerdedir.

aroma

likit nikotin içerebilir ve genellikle bitkisel gliserin, propilen glikol, tatlandırıcılar ve aroma taşıyıcıları içerir. Buhardaki nikotin seviyesi, sunulan farklı ürünler arasında farklılık gösterir ve genellikle etiket üzerinde mg / ml veya yüzde olarak gösterilir. Nikotinsiz e-sıvılar da mevcuttur. Public Health England tarafından yaptırılan ikinci el buhar raporuna ilişkin 2015 tarihli bir rapor, e-sigaraların “ihmal edilebilir düzeyde nikotinlerin ortam havasına salınması” sonucuna vardı. Buhar, az miktarda toksik madde, kanserojen ve ağır metal de içerebilir, ancak geleneksel sigaralardan çok daha az miktarda olsa da, e-sigara kullanımı tarafından verilen en yüksek nikotin konsantrasyonu, geleneksel sigara içiminin ürettiği ile karşılaştırılabilir.

usb sarjlı mod

duman degil buhar
usb sarjlı mod

İki ana geçiş cihazı türü vardır; biri bataryası olan ve biri olmayan.

Pili olmayan (yukarıda gösterilen) geçişli cihazın tipi bugünlerde oldukça nadir görülür, kullanılmaları için kordonlarının bir USB portuna veya başka bir güç kaynağına takılmasını gerektirir.

Daha yaygın olan geçişli cihazlar, normal olarak pil gücünü tüketen (aşağıda gösterilen), ancak kullanıcının pili şarj ederken kullanmaya devam etmesine izin veren aygıtlardır.

usb sarjlı mod

connection

sadece buhar
e-sigaralarda bağlantı, bir kabı mod veya akü borusuna sabitlemek için kullanılan konektörü ifade eder. En yaygın bağlayıcı tipi 510 bağlantıdır.

mah

duman degil buhar
miliamper Saati anlamına gelir ve zamanla (elektrik yükü) gücünü ölçen bir birimdir. Bir bataryanın potansiyel enerji kapasitesini ölçmek için yaygın olarak kullanılır. Genel olarak, mAh derecesi ne kadar yüksek olursa, yeniden şarj edilmesi gerekmeden önce beklenen pil ömrü o kadar uzun olur.

Daha yüksek bir sayı, pilin daha fazla enerji depolayabileceği anlamına gelir, bu nedenle daha yüksek bir kapasiteye sahiptir. Tabii ki, bu aynı zamanda belirli bir kullanım için daha uzun pil ömrü demektir.

Bu, sabit (veya ortalama) bir güç çekme hızı göz önüne alındığında, cihazın ne kadar dayanacağı konusunda bir fikir vermek için kullanılabilir. Örneğin, 3000 mAh batarya, 30 saat boyunca 100 mA (miliamp) çeken bir cihaza güç verebilir. 200 mA çeken bir cihaz sadece 15 saat dayanacaktır.

mah

pod cihaz

duman degil buhar
pod cihaz

kapsül adı verilen kapalı bir tank atomizerini kullanan küçük bir e-sigara türüdür. Bazı kapsül aygıtları doldurulabilir bölmeler kullanır, ancak çoğu, tek bir kullanımdan sonra atılacak, bir gün veya daha uzun sürecek ve daha sonra değiştirilecek şekilde tasarlanan bölmeleri kullanır.

Bazı popüler kapsül sistemleri, Juul, MyJet, MyVonErl ve CYNC'dir.

Daha büyük olan "Pod Mod" ile karıştırılmaması gerekir. Bu modlar hakkında daha fazla bilgi için, pod mod girişine bakın.

doubler

sadece buhar
aynı boyutta tamamen doldurmaya hazır bir şişe dolumda bulacağınız aynı miktarda tada sahip yarım doldurulmuş bir likit şişesinden oluşan bir kısa dolum e-sıvısı türüdür (tat vericiyi iki katına çıkarmak vape şişesi için hazır). Bu şişelerin, arzu edilen nikotin konsantrasyonunu elde etmek için kullanıcı tarafından nikotin bazı ile doldurulması amaçlanmaktadır.

doubler

dry burn

sadece buhar
dry burn

kullanılmış bobinleri temizlemekte kullanılan bir tekniktir, kullanım sırasında birikmiş olabilecek kalıntıları yakmak için, bobin üzerinde sıvıyla veya bobinde sıvı olmadan ateşleyicinin ateşini yakmak suretiyle kullanılır. bobinin biraz daha uzun süre dayanmasına izin verin. Farklı rulo malzemeleri yanmaya karşı farklı şekillerde tepki verirken, bazıları iyi tepki veriyor ve neredeyse yeni çıkıyor, diğerlerinin etkisi ise az. Benzer şekilde, farklı bobin stilleri farklı şekilde etkilenebilir ve kuru yakma, bobininizin ömrüne bir çok şey katabilir, ayrıca ömrünü uzatmak için çok az şey yapabilir.

Kuru yanmanın etkinliği aynı zamanda, bobinin yaşına, kullanım sıklığına ve eski fitil ile e-sıvı içinde bekletme süresine bağlıdır. Kuru yanmanın sizin için mi yoksa bobin tipiniz ve tarzınız için mi olduğuna karar vermek bir deneme yanılma alıştırmasıdır, ancak temizlik ve genel bakım için teknik repertuarınızda bulunması gereken bir araç olabilir.

Kuru yakma, ne yaptıklarını ve kendilerini yakma riski olmadan veya meyilli veya mod zarar vermeden güvenli bir şekilde nasıl yapılacağını anlayan biri tarafından her zaman çok dikkatli yapılmalıdır. Genel olarak, ohm yasası ve inşaat bobinleri ile rahat olmayan kimse tarafından denenmemelidir. Her kuru yanıkınız aynı zamanda, bobinlerinizin sağlığını kontrol etmek ve sıcak noktalar oluşturmadan eşit şekilde ısınmasını sağlamak için bir şans olarak değerlendirilmelidir.

miligram

duman degil buhar
gramın binde birine eşit kütle için bir ölçü birimidir. Bir gram 4 milimetre C de bir mililitrede, litre binde, su kütlesine eşittir. Miligram kısaltması mg'dir.

Sigaralarınızın mukavemetini eşdeğer bir e-sıvıya dönüştürmek basit değildir, sigaralar için mg derecesi genellikle e-sıvılarda olduğu gibi nikotini ifade etmez, sigara paketleri genellikle sigarada katran mg'ı gösterir ve nikotini göstermez . Sigaraların çoğu, sigara içerken sigara başına yaklaşık 1mg kanınıza emilen yaklaşık 12mg ila 15mg nikotin içerir. Sigara içenler arasında 'hafif' sigaraların daha az nikotin içerdiği anlaşılmıştır, çünkü paketin üzerindeki düşük mg derecesi nedeniyle, çoğu kişi sadece mg derecelerini düşürerek ve nikotin alımlarını bırakarak bırakabileceklerine inanmalarına neden olmuştur. yavaşça. Bu işe yaramadı çünkü nikotin aynı kalıyor, nikotin bağımlılıklarının aynı kaldığı anlamına gelen daha az ve daha az katran içiyorlardı.

Ölçülecek katran içermeyen çoğu e-sıvı, şişedeki nikotin içeriğinin bir mg ölçümünü gösterir. Çoğu e-sıvı, nikotin muhtevasını mg / ml cinsinden ölçmekte, bazıları nikotin muhtevasını toplam hacmin yüzdesi olarak ölçmektedir. Bu, her ikisi de 3mg / ml nikotine eşdeğer olan "ağırlıkça% 0.3 nikotin" veya "hacimce% 0.3 nikotin" olarak görünecektir.

cutoff

sadece buhar
birçok düzenlenmiş modda kullanılan bir güvenlik özelliğidir. Cihazın yalnızca hazneye belli bir süre (genellikle 10-15 saniye) güç vermesini ve ardından bobinin aşırı ısınmasını önlemek için gücü keserek çalışır.

cutoff

özel mod

sadece buhar
özel mod

Özel mod, çeşitli el yapımı modları ifade edebilir. Birçok eski torç modifikasyonu durumunda ev yapımı olmakla birlikte, mod yapımcıları tarafından özel mod olarak kabul edilebilecek çok sayıda sınırlı çalıştırma özel modları yapılmıştır. Bunların birçoğunun uzun bekleme listeleri var ve oldukça pahalı ve yüksek olabilir.

Özel modlar, yıllar boyunca hayal edebileceğiniz her şeyin içine ve çevresine yerleştirilmiştir (örneğin yukarıdaki resme bakınız).
Sözlük