likit

duman degil buhar
Gliserin, gıda aroması ve dilenirse nikotin karışımından oluşur. Gliserin PG ve VG olmak üzere iki çeşitlidir. Genelde ikisi belirli oranlarda karıştırılarak kullanılır. PG ile daha fazla aroma, VG ile daha fazla buhar elde edilir. Yüksek PG oranlı likitlerde throat-hit denilen boğaz vurumu hissi daha tatmin edicidir ancak ağızda kuruluğa sebep olmaktadır.

Nikotin oranı 0mg ile 36mg arası değişmektedir. 24-36mg likitler genelde seyrelterek daha düşük oranlarda kullanmak için uygundur.

Genelde 10-30ml arası şişelerde çeşitli aroma ve nikotin değerleriyle hazır olarak satılır. Daha büyük gramajlarda da hazır olarak alınabileceği gibi sadece gliserin veya gliserin+nikotin alınarak istenen oranda aroma eklenerek de kullanılabilir.
duman degil buhar
e-sigaralarda kullanılan sıvıdır. Nikotin, lezzet ya da her ikisini sunmak için ısıtılır ve solunabilir bir buhar halinde buharlaştırılır. E-sıvı, satış yerindeki (veya satın alındığı yer) yasal şartlara bağlı olarak ve ayrıca tüketici gereksinimlerine bağlı olarak nikotinli veya nikelsiz olarak da satılabilir.

Likitler, farklı nikotin kuvvetleri ve pek çok farklı tatlar dahil olmak üzere birçok varyasyonda gelir (2014 raporlarına göre piyasada yaklaşık 8000). Ana bileşenler propilen glikol, bitkisel gliserin ve aromadır; ve en sık, sıvı halde nikotin. Sıvı tipik olarak% 80-95 propilen glikol ve bitkisel gliserin içerir ve geri kalan% 5-20 tatlandırıcı ve nikotindir. En yaygın bitkisel gliserin ve propilen glikol oranları 70-30 (VG-PG) ve 80-20'dir (VG-PG). Sebze gliserin ve su veya alkol içeren ve propilen glikol içermeyen e-sıvı da satılmaktadır.E-sıvıların yaklaşık% 90'ı bir miktar nikotin içerir. Açıkça belirtilmediği sürece, e-sıvıda kullanılan nikotinin, bir Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) dereceli nikotin, bir tütün bitkisi özütü, tütün tozu veya sentetik bir nikotin kullanılarak üretilip üretilmediği kesin değildir. Çoğu e-sigara sıvısı nikotin içerir, ancak nikotin seviyesi, kullanıcının tercihine ve üreticinin tekliflerine bağlı olarak değişir. Bazı e-meyve suları nikotin içermese de, ankete katılanların% 97'sinin nikotin içeren ürünler kullandığı görülüyor. Bir 2015 incelemesi, kullanıcıların% 1'inin nikotinsiz sıvı kullandığını göstermektedir, bu elbette nikotin satışı ve kullanımına izin verilen bölgelerdedir
Sözlük